Jesteśmy firmą, która posiada szerokie doświadczenie w tematyce wycinania laserowego. Świadczymy usługi cięcia laserem na terenie województwa świętokrzyskiego. Cięcie blach jeszcze nigdy nie było tak proste! Skorzystaj z naszej usługi i ciesz się wysoką jakością usługi. 

 

Co to jest cięcie laserowe?

Wycinanie laserowe w metalu polega na jego obróbce, podczas której wykorzystywana jest wiązka laserowa. Laser skupia wiązkę energii która uderza w powierzchnię materiału i silnie ją nagrzewa aż do stopienia lub całkowitego odparowania. Tym sposobem można precyzyjnie wyciąć dowolny element wykonany np. z blachy.

 

Zalety cięcia laserowego

Do zalet cięcia laserowego zaliczyć należy precyzję. Ważna jest także powtarzalność czynności, która jest niemożliwa do zrealizowania przy użyciu innego urządzenia.\

 

W jakich przypadkach ma zastosowanie?

Do materiałów, które można poddać obróbce laserem, należą wszystkie rodzaje blach. Cięciu mogą zostać poddane elementy wykonane z aluminium, miedzi, mosiądzu. Co się tyczy grubości - maksymalna to 15 mm w przypadku aluminium. Jeśli chodzi o blachy nierdzewne, największa dopuszczalna grubość to też 15 mm. W przypadku blach czarnych maksymalna grubość materiału to 20 mm.

Materiał Grubość
stal konstrukcyjna do 20mm
stal kwasoodporna do 15mm
aluminium do 15mm
mosiądz do 8mm
miedź do 8mm

 

Dlaczego warto skorzystać?

Oprócz cięcia laserem można skorzystać także z innych metod cięcia: tlenowego, plazmowego oraz z  wykorzystaniem wody.

Cięcie tlenowe polega na użyciu palnika. Płomień podgrzewa materiał. Stosuje się go do materiałów o większej grubości (powyżej 25 mm). Cięcie plazmowe – nie znajduje zastosowania w wycinaniu metali o grubości poniżej 6 mm. Nie jest bowiem wystarczająco precyzyjne. Cięcie wodą uważane jest za bardzo precyzyjną metodę obróbki metalu. Jednak jest to bardzo kosztowna usługa. Laser wydaje się w tym przypadku metodą o najwyższym stopniu precyzji przy uwzględnieniu kosztów.

Szybki kontakt
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, napisz do nas, a skontaktujemy się z Tobą i razem ustalimy jak będzie wyglądał Twój kolejny projekt

Administrator danych osobowych, którym jest WJ-CNC, ul. Tadeusza Kościuszki 38A, 38-300 Gorlice, NIP: 7382147199, informuje, że podane dane osobowe będą wykorzystywane jedynie w celu kontaktu z Panią/Panem przez okres kontaktowania się. Podstawą prawną przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes Administratora danych polegający na podejmowaniu czynności zmierzających do zawarcia umowy o świadczenie usług oferowanych przez Administratora m.in. na podstawie czynności zainicjowanych poprzez kontakt klienta oraz na budowaniu pozytywnych relacji z klientami. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu kontaktu, dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom trzecim bez uzyskania Pani/Pana odrębnej zgody. Ma Pani/Pan prawo w każdym czasie do przenoszenia danych, dostępu do treść danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych, a także prawo do wniesienia skargi dot. przetwarzania danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.